V Mistrzostwa Świata Karate Fudokan

W dniach 29-01-2013 w Wałczu zostały rozegrane V Mistrzostwa Świata Karate Fudokan do których kwalifikację uzyskało dziesięciu zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Kwalifikację  do reprezentacji Polski uzyskali:

Kacper Vogt złoty medalista Pucharu Europy Dzieci Caorle Włochy, Filip Vogt zloty medalista Mistrzostw Europy Karate Fudokan, Barbara Sadowska srebra medalistka Mistrzostw Europy we Włoszech,  Dawid Szymura brązowy medalista Mistrzostw Polski Karate Fudokan w Warszawie 2013, Emil Szkudlarek srebrny medalista Mistrzostw Polski Warszawa 2013, Jan Szkudlarek brązowy medalista Mistrzostw Polski w Warszawie, Maciej Śmigielski srebrny medalista Mistrzostw Polski Warszawa 2013, Krystian Żuchowski srebrny medalista Mistrzostw Polski w Warszawie, Maciej Drążewski złoty medalista Mistrzostw Polski i Europy, Tomasz Sołtysiak złoty medalista Mistrzostw Polski i Europy. W pierwszym  dniu  odbył  Puchar Świata Dzieci i młodzików, w którym z powodzeniem wystąpił Kacper Vogt zdobywając złoty medal w konkurencji ind. Młodzików -45kg oraz srebrny medal w konkurencji drużynowej.

Po zakończeniu  Pucharu Świata rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostwa Świata Karate Fudokan w konkurencjach kadetów i juniorów, gdzie wywalczono 8 medali. W konkurencji kumie kadetów niepodzielnie królował aktualny mistrz Polski Karate WKF Filip Vogt. Maciej Śmigielski wywalczył w tej samej konkurencji srebrny medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się aktualna wicemistrzyni Europy Karate Fudokan Barbara Sadowska, która sięgnęła po złoty medal. Barbara Sadowska wywalczyła dodatkowo srebrny medal w konkurencji drużynowej kadetek.

Złoty medal także wywalczył w kumie kadetów -65kg Emil Szkudlarek. Finałowa walka Emila Szkudlarka była bardzo emocjonująca i dramatyczna. Pokonał swojego przeciwnika 6-3. Brązowy medal wywalczył w konkurencji kumie kadetów +70kg Jan Szkudlarek, aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski Karate WKF.  Piąte miejsce zajął Dawid Szymura w konkurencji kumite kadetów -70kg. Srebrny medal mistrzostw Świata wywalczył Krystian Żuchowski w konkurencji kumie juniorów +75kg. Zawody zostały rozegrane pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W niedziele rozegrane zostały konkurencje kumie młodzieżowców (Maciej Drążewski kumite U21 -65kg) zdobył złoty medal oraz w konkurencji seniorów +90kg srebrny medal Tomasz Sołtysiak.